Táncművészet

2016.04.15 Móra-Garabonciás Gyermek Szóló-Néptáncfesztivál

Újra népzenétől és csizmaropogástól volt hangos a Móra Ferenc Általános Iskola táncterme, illetve ebédlője.
(A fesztiválon készült sok-sok fotót a linkre kattintva lehet megtekinteni!)
Kora reggeltől a táncos zenekari próbák zajlottak, délután 14:00 órától pedig a műsor maga. Minden pár, vagy szólista kötelező és szabadon választott tánccal készült, hogy legjobb formáját hozva megmutassa tudását. A neves szakemberekből álló zsűri kifejezetten értékelte a pontos tánctudás mellett az egyéniséget, amely sok fiatal előadásában átjött tánc közben.

Karácsonyi műsor a Móra Iskolában 2015_12_14

A tegnapi napon utánpótlás csoportjaink akik egyben a Garabonciás Művészeti Iskola növendékei - a KIS IGRICE, MINI- MÓRA, KIS-MÓRA és MÓRA Táncegyüttesek - adtak műsort szüleiknek és meghívott vendégeiknek karácsony és év vége alkalmából. Minden csoport szuper ügyes volt, nagyon büszkék vagyunk rájuk!!!

Több kép elérhető a linkre kattintva.

2015 Pulyabál

A Garabonciás Művészeti Iskola támogatását is bíró együttes, az Igrice Néptáncegyüttes rendezte a 2015. évi Pulyabált. Az ott fellépő utánpótlás együttesek

A rendezvényen készült képek itt megtekinthetők!

Alább idézem az Igrice Néptáncegyüttes vezetőjének a Facebook oldalukra feltöltött információt.

Kedves Barátaink!

Örömmel osztjuk meg veletek, hogy a tegnap megredezett Pulyabál 2015 megyei néptánctalálkozón az Igrice Néptáncegyüttes utánpótlás csoportjai szép eredeményeket éltek el:

• Kisigrice Táncegyüttes : ARANY MINŐSÍTÉS (Vezetők: Fabu Bettina, Gabriella Keresztúry, Kerepesi Attila)
  • is Móra Táncegyüttes : EZÜST MINŐSÍTÉS (Vezetők: Fabu Bettina, Kerepesi Attila)
  • Pipirke Táncegyüttes : EZÜST MINŐSÍTÉS (Vezetők: Garaj Ágnes, Gergő Ignácz)
  • Móra - Garabonciás Táncegyüttes : ARANY MINŐSÍTÉS (Vezetők: Fabu Bettina, Kerepesi Attila)
  • Bettina Fabu, Ági Garaj : PEDAGÓGUS DÍJBAN RÉSZESÜLT!

GRATULÁLUNK, TÁNCOSOKNAK, PEDAGÓGUSAIKNAK! KÖSZÖNJÜK A SZÜLŐK SOK-SOK TÁMOGATÓ MUNKÁJÁT!