Uhrin Klára

Beosztás: tanár
Telefon: 36205480032
Email: uhklari@gmail.com
2001 óta tanítok különböző alapfokú művészeti iskolákban, 2015 szeptemberétől pedig a Garabonciás Művészeti Iskolában dolgozom népzenetanárként.

Legfontosabbnak a tanár személyiségében, tulajdonságában a szeretetet, az empátiát, a nyitottságot tartom. Az oldott kommunikáció, a gyermek (és környezetének, szociális hátterének) megismerése elsődleges számomra. Úgy gondolom, hogy csak ezek ismeretében találhatjuk meg a megfelelő módszert, mellyel a diák haladni képes.

A zene művelése, a hangszeren való játék önmagában is örömet okoz, közben pedig sok-sok dolog fejlődik még a személyiségében. Ezen kívül a zenetanulás hatására más készségek és képességek is javulnak.

Arra törekszem, hogy az óráimon, illetve a közös zenélések alkalmával olyan maradandó élményben részesüljenek a gyerekek, amire később is jó szívvel gondolnak vissza. Felnőtt korukban pedig ez által igényes, zenekedvelő és - értő egészséges gondolkodású ember váljék belőlük.