Szécsi Norbert

Beosztás: tanár
Telefon: +36204836991
Email: norro79@gmail.com

Zenei tanulmányaimat a Nyíregyházi Kodály Zoltán Zenei Tagozatos Általános Iskolába (akkoriban „négyesiskola”) kezdtem. Itt a kötelező furulya mellett klasszikus zongoráztam, bár rövid ideig, ugyanis találkoztam, szemtől- szembe egy, az akkori kor legjobb szintetizátorával, ráadásul mindezt egy akkor, az egyik legmenőbb magyar zenekar koncertje előtt, a színpadon (ez külön történet…). Történt mindez 1991- ben. Innen tudtam, hogy a szintetizátor lesz a hangszerem. Magánórák keretében (mivel akkor nem volt más lehetőség), sajátítottam el a könnyűzene csínját- bínját, olyan tanároktól, mint Kazár Pál és Csernák Tibor. 1994 óta foglalkozom hivatás szerűen zenével. 14 éves voltam ekkor.

Azóta egy országos hírű zenekar vezetője vagyok, ismert előadóknak hangszerelek és írok dalt saját hangstúdiómba. 1998- tól tanítok az elvárt és az én tanáraim által kifejlesztett metodika alapján. Ezeket próbálom ma is belecsempészni az oktatási módszereimbe. Hiszen ezek emberközeli, megvalósítható és szerethető dalok alapján vezetnek rá az igazi muzsikálás képességére.