Citera (pengetős tanszak)

cit31
A citera már a tanulás kezdetekor könnyen megszólaltatható, a gyerekek gyorsan tudnak haladni a zenetanulásban,a korán megtapasztalt sikerélmény erősíti az önbecsülésüket, önbizalmukat.
Az önálló hangszerjáték mellett a diákoknak nagy örömöt ad a gyermekdalok, népdalok éneklése, saját énekük citerával való kísérete.
A két kéz különböző feladatának összehangolása, az ének és a citera összecsengésének megvalósítása, a dallamok kotta nélkül való megszólaltatása rendkívül sokoldalúan fejleszti a mozgásos és agyi tevékenységeket.
Az önálló citerázás is pozitív élményt ad a diák és a hallgatóság számára, emellett a közösségi muzsikálásban is sokféleképpen alkalmazható.
A gyermekeknek nagy boldogságot jelent a citeraegyüttesben vagy népi énekesekkel, táncosokkal való együttműködés a zenélés során.
Fokozza a biztonságérzetüket, alkalmazkodó képességüket, gyakran a szerepléstől elzárkózó gyermekek nyitottak lesznek a közös citerázásra, éneklésre mások előtt, színpadon is.
A lelkesen tanulóknak az évek során lehetősége nyílik az egyre magasabb szintű játéktechnika, zenélés elsajátítására.

Tanít

Miskolc - Bársony