Képző- és iparművészet

Eredmények - Grafikai tárlat-2017

Megtörtént a beérkezett pályaművek zsűrizése.

Az alábbi linken elérhető a helyezettek névsora.

A Grafikai tárlat - 2017.  verseny megnyitója 2017.04.27-én 14:00 órakor lesz.
Helyszín: 4400 Nyíregyháza, Ungvár sétány 12.
(Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium)

Grafikai tárlat - 2017

Téma:
„ Emlékképek”
Célunk:
A tehetséges tanulóknak lehetőséget kívánunk adni, hogy megmérethessék tudásukat megmutathassák kreativitásukat, a rajzi felkészültségüket.
·         Milyen változatos önkifejezési formákat ismernek a különböző lelkiállapotok, gondolatok szimbolikus, jelképes közvetítésére.
·         Álomképek megjelenítésére, montázsszerű ábrázolására.
·         A képzelet és a valóság víziószerű összemosódása a fantázia világában.
·         Egymásra montírozott motívumok szürrealista kapcsolatának látomás- és meseszerű ábrázolása.
·         Szubjektív forma és színvilág megjelenítése.

Technika:
Szabadon választott.
Szívesen fogadunk egyedi és sokszorosító grafikai eljárásokkal készült munkákat: ceruza- illetve tusrajz, szénrajz, papír- linómetszet,
színes technikák: akvarell, pasztell, krétarajz, tempera, olaj, montázs, stb.
Kategória:
·         alsó tagozat:
o    1-2 osztály
o    3-4 osztály
·         felső tagozat:
o    5-6 osztály
o    7-8 osztály

A rajzokat korcsoportonként értékeljük, a legszebb alkotásokból kiállítást rendezünk!
Méret:
A/4 vagy A/3 rajzlap- fehér kartonra felragasztva ill. paszpartuzva
Beküldési határidő:
2017. április 3
Beküldési cím:
Eötvös József Általános Iskola és Gimnázium
Nyíregyháza, 4400 Ungvár sétány 12.
A borítékon tüntessék fel: "GRAFIKAI TÁRLAT – 2017”

Információ:
Garabonciás Művészeti Iskola (Tel: 46/506-863; Mobil: 20/340-7180)
Somfainé Dávid Judit – szervező tanár (Mobil: 70/519-7019)

A rajzokon kérjük feltüntetni:
·         a tanuló nevét
·         életkorát
·         osztályát
·         művészeti iskolájának évfolyamát (ha jár!) pl.: E1, A1, T7, stb.
·         a felkészítő tanára nevét
·         Az iskolája nevét / Művészeti iskolája nevét

Miskolc, 2017. 02. 13

Somfainé Dávid Judit

Mészáros Béla
tanár

Garabonciás Művészeti Iskola

A felhívás letöltéséhez kattints ide!

Eötvös Grafikások sikere

Az ősszel részt vettünk egy országos rajzversenyen melyről még most írok röviden!

A Fölművelésügyi Minisztérium hirdette meg ezt a rajzversenyt 2016 október 30.-ai határidővel.
A témája: Rajzverseny a szüret jegyében. Az Eötvös Grafika csoportommal készültünk sok szép alkotással és több gyerek munkáját küldtük el a pályázatra.
Az eredményhirdetés december 6-án volt, ahol Vincellér Anton A3 tanítványom harmadik helyezést ért el!
Nagyon örültünk a szép eredménynek! A szülő elkísérte a díjátadásra Budapestre ahol a Cimbora régi műsorvezetője: E Szabó Éva adta át a díjakat!

Gratulálunk neki az elért eredményért!

Üdvözlettel:Somfainé Jutka

A díjátadóról küldök képeket!

Gratulálunk mi is a díjazottnak is és Neked is!

A további képek megtekintéséhez kattints ide!

2016.09.27 Munkában a grafikások Kisgyőrben

Évekkel azután, hogy Kisgyőrben a grafika tanszak tetszhalott létben leledzett, idén újra indíthattunk képzőművészeti képzést.
Nagy örömünkre a jelentkezők úgy tűnik a köz javára is tudnak alkotni ebben a csodaszép településen! :-)
A foglalkozáson készült képek megtekintéséhez kattintson ide!

Országos döntőben Vincziczki Eszter

Az Eszterházy Károly Főiskola és Művészeti Iskola által meghírdetett országos rajzpályázatra az Eötvös-Grafika csoportok tagjainak munkáival neveztünk még 03.04-én. Ez egy több fordulós festészeti pályázat volt Egerben. Az országos döntőbe Vincziczki Eszter A.2 "Önarckép"c. festménye került be, így ő résztvehetett ápr.15-16 -án megrendezésre kerülő országos dőntőben. A szülő elkísérte a versenyre ahol szépen teljesített, dícséretben részesült. Ezen a nagyon nehéz megmérettetésen ez is szép eredmény!

A helyszinen kellett két napon keresztül különböző rajzi feladatokat megoldani! Most külön nem ért el helyezést de az Eszter korcsoportjában- ahol 30-an voltak!- szépen megállta a helyét!

Gratulálunk neki!

Üdvözlettel:Somfainé Jutka