Beszámoló 2021 - Nyíregyháza-Eötvös - Zongora

A 2020/2021-es tanév minden nehézsége ellenére sikeresen zárult. Az Eötvös Gyakorló Általános Iskolában tanuló zongoristáink online koncertjéről készült ez a kis film, amelyet örömmel tárunk a nyilvánosság elé. Tanáruk: Komjáthy Melinda

Beszámoló 2021 - Nyíregyháza-Eötvös - Népi hangszer-3

Nyíregyházán az Eötvös József Gyakorló Általános Iskolában Dr. Szabóné Bugán Ágnes évek óta neveli a gyerekekt a népzene, a népi hangszerek szeretetére. Bár ebben az évben a tavaszi kényszerszünet derékbe vágta a munkánkat, év végére mégis szép program keretében adnak számot a tanultakról.

Beszámoló 2021 - Nyíregyháza-Eötvös - Népi hangszer-2

Beszámoló 2021 - Nyíregyháza-Eötvös - Népi hangszer-1

Nyíregyházán az Eötvös József Gyakorló általános Iskolában Dr. Szabóné Bugán Ágnes évek óta neveli a gyerekekt a népzene, a népi hangszerek szeretetére. Bár ebben az évben a tavaszi kényszerszünet derékbe vágta a munkánkat, év végére mégis szép program keretében adnak számot a tanultakról.

Beszámoló 2021 - Napkor - Néptánc

Napkoron a néptáncos élet a Mákvirág Néptáncegyüttes és utánpótlés csapatai - Mákovi, Mákszemek - munkájának eredményeképpen mindig magas színvonalon létezett. Tanárunk - Balogh Tamás - évtizedek óta szívvel-lélekkel dolgozik azon, hogy az itt felnövő táncosokból igazi hagyománytisztelő felnőttek váljanak.

Beszámoló 2021 - Nyíregyháza-Eötvös - Grafika

A 2020-2021-es tanévben tanultakról készült ez az összeállítást amely a Nyíregyháza-Eötvös telephely grafikásainak munkáját mutatja be. Tanáruk Opre Edina.

Beszámoló 2021 - Kisgyőr - Népi játékok

A 2020-2021-es tanévben tanultakról láthatunk egy kis összeállítást a kisgyőri apróságok műsorában. A fiatalok a népdalok világába kóstolhatnak bele Rasztóczky Emese segítségével.

Beszámoló 2021 - Nyíregyháza-Eötvös - Szintetizátor-keyboard

A 2021-es tanév is sajnos a COVID-19 jegyében telt. a Nyíregyházi Eötvös József Gyakorló Általnos Iskola, Gimnázium tanulói közül néhányan a Garabonciás Művészeti Iskola szintetizátor-keybord tanszakán tanulnak Duliczki Tamás irínyításával. Munkájukba pillanthatunk bele a videó segítségével.

Beszámoló 2021 - Kisgyőr - Népzenei ismertetek

A 2020-2021-es tanévben tanultakról láthatunk egy kis összeállítást a kisgyőri apróságok műsorában. A fiatalok a népzene világába kóstolhatnak bele Szatmáriné Csécsi Andrea munkája révén.