Online ünnepi műsor március 15 tiszteletére

Nyíregyházi citerásaink az Eötvös Gyakorló Általános Iskolából online műsort készítettek március 15-i ünnepség alkalmából!

Garabonciás módra - Tuzsér / Ferenczi József / szintetizátor-keyboard

Nyilvánvaló már számunkra, hogy ebben a járványhelyzetben szükség van az innovációra. Ez a videósorozat nem csak azért fontos, hogy egyfajta összesítést adjon az iskolánk pedagógusainak mindennapi áldozatos munkájáról, hanem évekkel később összehasonlítható legyen a gyerekek fejllődése.

Garabonciás módra - Komoró / Ferenczi József / szintetizátor-keyboard

A sokadik videó elkészítése után is nagy boldogság hallgatni ezeket a muzsikusokat!

Garabonciás módra - Tiszabezdéd / Ferenczi József / szintetizátor-keyboard

Hallgatva a tiszabezdédi szintiseket, azt kell mondjam Ferenczi József kiváló zenészekké neveli a rábízott növendékeket.

Garabonciás módra - Kisvárda / Pokol Miklós / citera, népi ének

Pokol Miklós keze alatt igazi zenészekké válnak a növendékek! :-)

Garabonciás módra - Kisvárda / Pokol Miklós / szintetizátor-keyboard

Pokol Miklós keze alatt igazi zenészekké válnak a növendékek! :-)

Garabonciás módra - Kisgyőr / Szatmárié Csécsi Andrea / népzenei ismeretek

Kisgyőrben az apróságok a népzene világába kóstolhatnak bele Szatmáriné Csécsi Andrea kalauzolásával.

Garabonciás módra - Harsány / Sólyom Ferenc / grafika

Harsányban Sólyom Ferenc grafika foglalkozásai jelenítik meg az iskolánk tevékenységét. Irígylem növendékeit. Velem valahogy senki nem hitette el, hogy amit látok, vagy elképzelek, azt le is tudom rajzolni, festeni. Pedig ez is - mint a zene szeretete - minden kisgyerekben mélyen gyökerezik.

Garabonciás módra - Nyítegyháza-Eötvös / Duliczki Tamás / szintetizátor-keyboard

Iskolánkban folyó művészeti nevelés szép példája a Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban Duliczki Tamás által történő szintetizátor-keyboard oktatás. Növendékei örömére és az iskolák büszkeségére válik munkájuk. Ebbe pillanthatunk bele Duliczki Tamás által felvett és összevágott anyag révén. Köszönet érte!