Első Garabonciás Őszi Forgatag

2019.10.24-én hagyományteremtő céllal került megrendezésre Nyíregyházán az Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban az I. Garabonciás Őszi Forgatag.

Növendékeink állapotfelmérése 2019

Még 2011-ben a TÁMOP-3.4.3 pályázat során kidolgoztunk egy saját felmérési rendszert a növendékeink testi-lelki-szellemi állapotáról, amelyet egy fejlesztési program elején (bemeneti értékelés) és végén (kimeneti értékelés) is elkészítettünk. Pedagógia tevékenységünk fejlesztése céljából készült ez az átfogó vizsgálat, amely során legalább 5 tanéven keresztül dokumentáljuk a hozzánk járó növendékek ezirányú vizsgálatainkat.

Pedagógusokat keresünk

A Garabonciás Művészeti Iskola a 2019/2020-as tanévre betöltetlen álláshelyeire pedagógust keres B.-A.-Z. megyei és Sz.-Sz.-B. megyei telephelyeire. Betöltetlen álláshelyek:Miskolc és környéke,Nyíregyháza és környéke,Kisvárda és környéke telephelyeken

2019.04.28. Nagy Táncválasztó

A Tánc Világnapja alkalmából 2019. április 28-án, vasárnap a Magyar Táncművészeti Egyetem és a Táncpedagógusok Országos Szövetsége szervezésében hagyományőrző szándékkal "Nagy Táncválasztó" workshopot rendeznek Budapesten és öt vidéki nagyvárosban.

GMI Alapító Okirat módosítás - 2019.05.15

A cikkeben található linkről letölthető a Garabonciás Művészeti Iskola Alapító Okiratának 2019.05.15-i tervezett módosítása, amely módosítás az engedélyezendő telephelyek miatt szükséges.

2019.04.12. 17. Móra-Garabonciás Regionális Gyermek Szóló Néptánctalálkozó

Nagysikerű rendezvényként értékelhettük a 17. Móra-Garabonciás Regionális Gyermek Szóló Néptánctalálkozót.

2018.12.21. Családi nap Tuzséron

2018. december 21-én Családi napot tartottunk a Kastélyban, ahol újra előadtuk a Világháborús megemlékezésen nagy sikert aratott verbunkot és csárdást, az iskola tanulói és a szülők előtt.

2019.02.15. Félévi bemutató Tuzséron

2019. február 15-én került megrendezésre a tuzséri Újév nyitogató nevű rendezvény melyen felléptek a néptánc, zene és társastánc szakos gyerekek.

2018.12.18. Világháborús megemlékezés Tuzséron

2018. december 18-án került megrendezésre a Nagy Háború című képzőművészeti pályázat eredményhirdetése, melyen felléptek a tuzséri gyerekek is Világháborús megemlékezés című koreográfiával.