Grafikás arcképcsarnok

Grafika tanszak 9-11 éves diákjainak munkáiból összeállított válogatás képei láthatóak az albumban.
A helyszín: Miskolc, Bársony János Általános Iskola.
A témakör, amelynek alkotásai a válogatásban szerepelnek: "A mi ál/arcaink" (Koponya, fej ábrázolása).
Az első órákon az emberi fej arányaival, részeivel grafikus ábrázolás keretében ismerkedtünk meg.
Ezt követően kirándultunk az érzelmek világába, játszottunk a mimikával és próbáltuk mindezt papírra vetni.
Nagy élmény volt a gyerekek számára, hogy kipróbálhatták a rajzszénnel való munkát is, skicceket vázoltak a segítségével.
Kikapcsolódásként,a farsang közeledtével, Egyiptomba kirándultunk.
A projekt lezárása éppen a farsangi időszakra esett, ezért egy "arc-szoborral", amely a farsangot idézi, zártuk a témakört.

A galériában szereplő képek tulajdonképpen “skiccek” amelyek kb. öt perc alatt készült gyors pillanatképek , szénnel készült portrék. Megjegyzés: a gyerekek először használtak szenet.

Tanáruk: Szabó Annamária

További képekért kattints a linkre!